top of page

ED FILM SANAT

Eray DEDİK

Mobilyadan demir çeliğe, hastanelerden okullara, kurum filmlerinden seçim filmlerine kadar, her sektörde ve konuda geniş tecrübemiz var. İzmir'de prodüksiyon firması olmanın ayrıcalığını üst kalitede ispat ediyoruz. İhtiyacınız olan tanıtım filmi, reklam filmi, drone çekimleri, fotoğraf çekimleri ve daha fazlası için ED FİLM SANAT.

Eray DEDİK

1992'de İzmir Karşıyaka'da doğdu. Liseyi Karşıyaka Necip Demir İletişim Lisesinde okuduktan sonra, üniversiteyi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünde tamamladı. 

Lise yıllarında çekmeye başladığı kısa filmlerle yerel ödüller alırken, üniversite döneminde prodüksiyon şirketi kurmasıyla beraber, reklam,tanıtım filmleri çekmeye başlayarak, bağımsız film sevgisine ara verdi. Bu dönemde Anadolu'nun bir çok yerinde özgün belgesel çekimleri de gerçekleştirdi.  Ayrıca yine bu dönem içerisinde, ilk kitabı Su ile Dans adlı romanını (2019) piyasaya sürdü. Ardından, Mutsuz İnsanlar (2022) adlı romanını, sonradan da Hiçbir Yer Sokağı (2023) adlı romanını çıkardı. Bir çok projede metin yazarlığı yaparken, senaryo yazarlığını da sürdürmektedir. Aynı zamanda, Kıyı'da adlı edebiyat dergisinde yazarlık yapmaktadır.

112 Acil Sağlık Hizmetlerine çekmiş olduğu 'Bilinmeyen Kahramanlar Filmi' tüm ulusal haberlerde yayınlandı. Jandarma Genel Komutanlığına hazırladığı 'Jandarma Görevde, Milletinin Emrinde' filmi tüm ulusal haberlerde yayınlandı ve twitterda gündem oldu.

 

Fakat en büyük hedefi, hiç kar amacı gütmeden, reklamsız, popüler olmayan, sinema filmleri çekmek ! 

SETTEN KARELER

YAZILI BASIN

bottom of page